Świadomie odrzucamy chronienie głowy przed zimnem, bo włosy po zdjęciu czapki są oklapnięte, elektryzują się i puszą, po prostu ciężko je później ułożyć.

 

Niska temperatura powoduję kurczenie się włosów i mikropęknięcia co przekłada się na ich matowość. Ponadto chłód szkodzi mieszkom włosowym, od których zależy gęstość naszej fryzury. Dodatkowo nienoszenie czapki negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Przez głowę ucieka ponad połowa ciepła wytwarzanego przez organizm. Przemarznięta głowa może doprowadzić do wielu schorzeń, zapalenia zatok lub ucha. Warto więc przemyśleć, czy nie ryzykujemy zbyt wiele zostawiając czapkę na półce w szafie?

 

Wybór jest spory, wełniane i futrzane czapki, berety, kapelusze lub kaszkiety. Decyzja zależy od naszego stylu, przebojowości, chęci wyrażenia swojej osobowości, oryginalności czy łamania schematów.

 

Klasyczną czapkę spuszczamy głęboko na czoło opuszczając mocno tył co da dziewczęcy, uroczy look.

Kapelusze i kaszkiety nie do końca spełnią role ochrony przed zimnem, jednak tchną w naszą stylizację powiew elegancji i dostojeństwa. Dodatkowe włosy uczesane w fale, koczki i kucyki wiązane z przodu z jednej strony doskonale dopełnią te nakrycia głowy.

 

Natomiast w tym sezonie jesień/zima 2016 królują czapki Beanie oraz duże wielobarwne nakrycia z różnego rodzaju tkanin, wełny, kożuszka  w motywy etniczne zawijanych na głowie w kształcie turbanu lub kaptura. W takiej stylizacji ładnie będzie wyglądać grzywka, wyciągnięte, podkręcone końcówki do przodu albo całkowite ukrycie włosów pod materiałem, co wygląda bardzo szykownie.

Najbardziej popularne czapki to te z nadrukami wyrażającymi nasz stosunek do rzeczywistości, choć czyste beanie również mają spore grono fanek. Często spotykamy się z napisami Bad Hair Day, Fucking Hair, Boy, Hi Mom, Geek. Beanie powinny zakrywać uszy, ale być lekko opuszczone do tyłu, żeby czubek był skierowany pod kątem i tylko delikatnie zwisał z tyłu. Pamiętajmy, że do czapek tego typu najlepiej sprawdzi się fryzura rozczochrana, niechlujna stworzy wtedy zamierzony urok.

Musimy jednak ocenić jaki rodzaj czapki najlepiej będzie pasował nam do kształtu twarzy, aby podkreślić nasze walory i zniwelować drobne wady.

 

Twarz okrągła

Jeśli cechuję Cię niskie czoło, brak ostrych krawędzi i regularne rysy twarzy idealne dla Twojej urody są kaszkiety i berety noszone na bakier. Unikaj czapek małych, przylegających do buzi i fasonów zsuniętych do tyłu.

 

Twarz owalna

Masz szczuplutki podbródek, wysokie czoło, buzie lekko wydłużoną i wąską  to znaczy, że kształt Twojej twarzy to owal. Pasuje do niej każdy fason czapek, kapeluszy i chust. Jesteś szczęściarą i nie musisz dobierać konkretnego nakrycia głowy!

 

Twarz trójkątna

Silnie zaznaczone kości policzkowe, szerokie czoło i spiczasta broda to wyznaczniki twarzy trójkątnej. Pasują do niej czapki przylegające do głowy, ale obszerne i luźno okalające buzie oraz wszelkie kombinacje z daszkiem.

 

Twarz kwadratowa

Znaki szczególne dla twarzy kwadratowej to szeroka żuchwa, szerokie czoło i wyraźne kości. Aby optycznie zmniejszyć i wyszczuplić twarz noś obszerne czapki z pomponem i spore berety. Unikaj czapek, które skupią uwagę na czole, postaw na wzorzystość.

 

Twarz prostokątna

Do tego typu twarzy drobnej, szczupłej, podłużnej z wysokim czołem zestaw duże czapki futrzane lub z uszami, które wyrównają proporcje.

 

Jeśli nie posiadasz owalnej twarzy, to powinnaś wiedzieć jak dobrać czapkę do kształtu swojej twarzy. Dobrze dobrana czapka podkreśli nasze atuty i zatuszuje niedoskonałości twarzy. Warto więc znać zasady doboru czapki, tak aby zachwycać swą urodą również zimą.

 

Podoba Ci się artykuł?